Becsöngettek - ha esetleg még valaki nem tudná, elkezdődött az iskolaév. Különleges hoteleket bemutatót sorozatomban éppen ezért most 6+1 iskolából lett szállodát ismerhettek meg.
Az Egyesült Államokban, Oregon államban találhatóak a McMenamins szállodák - mindegyik megérne akár egy-egy külön posztot is, de most csak kettőt emelek ki a sokból. Az egyik a Kennedy School, mely Portlandben található. 1915-ben nyitott meg iskolaként és egészen 1975-ig fogadta a kisdiákokat. A szomorú bezárás után több mint 20 évnyi csönd következett, majd 1997 tavaszán megindult a felújítás, az 57 szobás szálloda pedig még ugyanabban évben, ősszel megnyitotta kapuit. Portland talán legegyedibb szállodája berendezésében sokszor visszaköszön az iskola - az eredeti táblák dekorálják a falat, ugyanakkor a szobák természetesen nem nélkülözik a modern felszereléseket, kényelmet sem. A hotelben étterem és több bár is van, az iskola egykori színháztermében napjainkban mozi üzemel, a kertben pedig egy apró medencében lehet felfrissülni.
A McMenamins másik szállodája, az Old Francis School az oregoni Bend központjában található. Az épület 1936-ban katolikus iskolaként nyitotta meg kapuit, majd amikor az iskola más helyre költözött, a gazdátlan épületből szálloda lett. 2004-től lakható az "iskola", 19 szobája, két kis különálló háza, sörözője, cukrászdája és úszómedencéje van.
Szingapúrban a legtöbb turista a Marina Bay modern szállodáit választja - pedig más városrészekben is lehet jót találni. Ilyen a Wanderlust Hotel, mely a Little India nevű negyedben található. Az épületbe belépve nem is gondolnánk, hogy itt korábban diákok tanultak - a szálloda négy szintjét négy különböző design-stúdió tervezte. A földszint letisztult, modern, az első emelet már-már szélsőségesen színes, a második fekete-fehér, a harmadikon pedig minden szobában egy-egy izgalmas "lény" vár a lakókra.
Spanyolország északnyugati csücskében fekszik O Baleo, és itt, a kontinentális Európa legmagasabb tengerparti szikláinak közelében található az El Castaño Dormilón - a szálloda a mai napig őrzi az eredeti iskolaépület szerkezetét és szépségét. Jó tudni, hogy a 11 szobás szálloda megújuló energiaforrásokat használ, így is védve a közelükben található egyedi természeti szépségeket.
Valaha bank, majd zeneiskola, konzervatórium, ma ötcsillagos szálloda - röviden ez a története az amszterdami The Conservatorium Hotelnek. A Museumplein városrészben található 129 szobás szálloda nyomokban sem emlékeztet az egykori zeneiskolára: modern berendezés, a legkiválóbb anyagok és kiegészítők jellemzik. A szobák mérete igen változatos, a 30 négyzetméteres kicsitől a 170 négyzetméteres lakosztályig minden megtalálható itt. A hatalmas belmagasságnak köszönhetően kétszintes szobákat is kialakítottak. A szálloda idén nyitott meg!
A belgiumi Denée falu egykori iskolájából lett szálloda nem csak az épület eredeti funkciója miatt különleges. A szálloda megálmodói és létrehozói, Anne and Jean-Luc Laloux fotósok, akik a világot járva sok-sok izgalmas és egyedi épületet fotóztak már le. Nem csak fotóztak, hanem láttak és tapasztaltak is - tapasztalataik alapján alakították ki az egyedi, izgalmas és igényes, négycsillagos és mindössze 7 szobás hotelt, a La Classe-t.
A +1 következik - francia nyelvterületen maradunk: a Lyon óvárosában található Collège Hotel nem volt iskolaépület, hanem iskola-témájú szálloda. A hétszintes épületben 39 fehér falú, fehér berendezésű szoba található. Az asztalok iskolapadra hasonlítanak, a tárgyaló akár egy osztályterem is lehetne. A Collège Hotelben épülete az 1930-as években épült - a csodálatos homlokzat mögött izgalmasan keveredik a régi és az új, érdemes kipróbálni!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
K.teknőc · http://www.homlokzatihoszigeteles.hu/ 2012.09.04. 08:53:05
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal