Hőségriadó idején szeretünk (vagy legalábbis szeretnénk) vízparton pihenni - legyen az mesterséges vagy természetes víz. Most a világ legszebb és legizgalmasabb természetes strandjait gyűjtöttem össze - talán monitoron keresztül is hűsítő.....
A Sautadet-vízesés Franciaország déli részén, Avignon közelében található. A mészkőfennsíkon tekergő és átzúduló folyó a fürdőzők kedvence, a vízesések alatt, mellett és az apró medencékben előszeretettel strandolnak az emberek.
A Devil's Pool, azaz az Ördög úszómedencéje Zambiában, a Viktória-vízesés tetején található. Strandolásra a száraz évszakban alkalmas, ekkor egészen a széléig el lehet úszni, és onnan lepillantani a 100 méteres mélységbe.
A Yucatán-félsziget számtalan víznyelője közül az egyik legnagyobb és legszebb az Ik Kil Cenote, mely Mexikó talán legismertebb látványossága, az egykori maja város, Chichen Itza romjai mellett található. A varázslatos cenotékban igazi élmény a fürdőzés - szerintem a mexikói nyaralás kötelező eleme.
Millió turista keresi fel a Grand Canyont minden évben, de csak kevesen veszik a fáradságot, hogy elgyalogoljanak a Havasu-vízesésig, pedig megéri. A tikkasztó arizonai napsütésben megtett túra után igazán jól esik egy fürdőzés a türkizzöld vízben.
To Sua - azt jelenti, hogy "nagy lyuk". Ez a kis fürdőhely azonban sokkal több ennél - igazi dzsungel-fürdőhely, dús zöld növényzettel körbevetett, sósvízű medence Szamoán,
Görögországban bőven van hely strandolni, de ez a lagúna mégis egyedi. A Giola Thassos szigetének déli részén található. A tengertől csupán egy keskeny sziklafal választja el, vize pedig jóval melegebb, mint a tengervíz.
Ami ma szürkés-vöröses szikla, az forró láva volt egykoron, ez a Las Grietas kanyon, melyet Ecuadorban, a Galapagos-szigetek egyikén látogathatunk meg. A meredek falak között édes és sós víz keveredik, hőmérséklete igen frissítő: 18-20C közötti.
A Bimmam víznyelő Ománban, a Hawiyam Najm Nemzeti Parkban található - neve azt jelenti, hogy meteor ütötte lyuk, de a valóság kevésbé romantikus: itt is a mészkő természetes eroziója hozta létre a medencét, melyet föld alatti alagút köt össze a tengerrel.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Mészáros Laci 2015.07.22. 09:24:42
Netuddki. 2015.07.22. 09:55:45
Drágaszágom!
Csokis · http://csokis.blog.hu 2015.07.22. 09:57:49
hu.wikipedia.org/wiki/Megyer-hegyi_tengerszem
Mdavid89 · http://iranynewyork.hu 2015.07.22. 10:21:11
Tudományos libsizmus 2015.07.22. 11:22:42
Mj · http://www.archiregnum.blog.hu 2015.07.22. 13:17:02
Ezért:
"A tengervíz átlátszóbb, mint az édesvizek. Az átlátszóság elsősorban a víz hőmérsékletétől és sótartalmától függ. A melegebb és sósabb víz átlátszóbb, mert jobban oldja az esetleges szennyezőanyagokat. Az átlátszóságot egy fél méter átmérőjű fehér fémlappal mérik, 3-4 méter magasságból. A legátlátszóbb a Sargasso-tenger vize 68,5 méter. A Füldközi-tengeré is nagy, különösen Szíria partjai közelében: 60 méter, míg az Égei-tengeren 50 méter. Az átlátszóság nagyobb a nyílt tengeren, mint a partok közelében."
www.facebook.com/korcsula/posts/485039551660530