A Forma-1 továbbra is keleten száguld, ezúttal a Japán Nagydíjnak otthont adó suzukai versenypálya következik. Ez a világ azon kevés versenypályáinak egyike (a Forma-1-es versenyek között az egyetlen), mely nyolcast formáz: a Honda tesztpályának induló aszfaltcsíkon felüljáró is található. 1987 óta 30x rendeztek itt F-1 nagydíjat.
A pálya mellett található a Motopia, az autóversenyek szellemében létrehozott szórakoztató park, ahol a legkisebbektől a felnőttekig mindenki megtalálhatja a hozzá illő szórakozást; nem csak vezetni és versenyezni, szimulátorban ülni lehet, hanem modelleket készíteni, autókat szerelni is.
Kifejezetten a verseny kedvéért talán kevesen utaznak Japánba, de a Felkelő Nap Országa sokak számára vágyott úti cél. Van akit elriasztott a legutóbbi hatalmas földrengés, és azt követő szökőár - a Japánok a kisebb földrengésekhez más alaposan hozzászoktak: a szigetországban évente nagyjából 1 500-szor mozdul meg a föld.
Mit tudunk Japánról? Sok kép él bennünk az országról, lássuk ezeket kicsit részletesebben!
Az ország egyik jelképe a Fuji - ez Japán legmagasabb hegye, egyben működő vulkán is. Az országban egyébként sok hegy található: nagyjából 70%-30% a hegyes és a sík vidékek aránya. Vulkánokkal is bőven el vannak látva: több mint 200 található Japánban. És amiből végképp nincs kevés, az a sziget - az ország összesen 6 852 szigetből áll.
Másik sztereotípia, hogy sok rizs esznek - annyira sokat, hogy gyakran reggelire is ez kerül az asztalra. Egy japán konyhában nem biztos, hogy van sütő, de biztosan van rizsfőző edény! Ismerjük a nyers halat is tartalmazó ételt, a szusit, de tudjuk-e, hogy nyers lóhúst is gyakran fogyasztanak?
Mindenki látott már köszönésképpen sokat hajlongó japánokat- a tradicionális köszönéssel néha komoly fejsérülést is okoznak egymásnak az udvarias szigetországiak.
Néhány leg: Japán a világ legjelentősebb autógyártó országa - a suzukai versenypálya is a Honda gyár tesztpályája! Ez az ország büszkélkedhet a világon a legmagasabb élettartammal, és a második második legalacsonyabb az emberölési rátával. A lakosság 21%-a időskorú, ez az arány is itt a legmagasabb.
Japán a legnagyobb felhasználója az amazóniai esőerdők fáinak és jamaika kávétermelésének 85%-t is ők importálják. Tokióban található világ legnagyobb halpiaca. Az összes animációs film 60%-a készül Japánban!
Ki ne hallott volna a harakiri hagyományáról? Kevesen ismerik azonban a Fuji lábánál található erdőt, ahol az emberek előszeretettel követnek el öngyilkosságot. Az Aokigahara 35 négyzetkilométeres erdeje a második "legnépszerűbb" öngyilkossági- helyszín a világon. (Az első a Golden Gate)
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.