Száguldunk a Forma-1 után: következő állomásunk a délkelet-ázsiai ország, Malájzia. Az ország két részből áll: nyugati fele a Maláj-félsziget déli részén található, a keleti pedig Borneó szigetének északi csücske. A két országrészt a Dél-kínai-tenger választja el egymástól. Malajziában található a kontinentális Ázsia legdélibb csücske: Tanjung Piai.
A versenypályának is otthont adó Sepang a Maláj-félszigeten, a fővárostól, Kuala Lumpurtól délre található. (Kuala Lumpur nemzetközi repülőtere is Sepangban helyezkedik el.) Sepang megyében van a "maláj Szilícium-völgy" - ez Cyberjaya, az IT-város, ahol több mint 250 nemzetközi, informatikában érdekelt cég található meg.
Az ország életében fontos szerepet játszik a turizmus - a főváros izgalmas metropolisz, melynek egyik legnagyobb látványossága a 452 méter magas Petronas-ikertorony. Malájzia bővelkedik természeti és kulturális kincsekben is, ahogy a tengerparti nyaralás szerelmesei sem fognak csalódni a szebbnél-szebb fehér vagy éppen fekete homokos, esetleg kavicsos strandokban.
Aki szeretne ide utazni, itt nézelődjön részletes információkért - az alábbiakban néhány izgalmas tény, kevésbé ismert érdekesség olvasható.
Egyik híres természeti szépsége a sarawaki Gunung Mulu Nemzeti Park - itt található a világ legnagyobb barlangterme, ahova egy Boeing-747-es is könnyedén beférne.
Itt őshonos a világ legnagyobb virága, az élősködő raflézia. Kevesen akarják leszakítani - rothadó húshoz hasonló szagot áraszt, ezzel csalogatja magához a beporzását végző legyeket.
A főváros Kangsar negyedében látható gumifa 1877 óta áll ott - ekkor érkezett Londonból, a Kew Gardensből.
Malájziának 65 877 kilométernyi közútja van - ez hosszabb, mint az Egyenlítő! Az ország leghosszabb útja a 800 km hosszú észak-déli autópálya - ez a thaiföldi határtól Szingapúrig húzódik.
A penangi iskola Délkelet-Ázsia legrégibb angolok által alapított iskolája - 1816 óta működik.
Malájziában találták Földünk eddigi legnagyobb osztatlan falevelét: az óriás táró (Alocasia macrorrhiza) 3,02 méter hosszú és 1,92 m széles levelét Sabahban fedezték fel.
A 2. világháború során Kota Baruban szálltak parta a japán seregek. Itt kerékpárra ültek és mintegy 45 nap alatt jutottak el Szingapúrig.
Fontos illemszabályok: Mindig le kell venni a cipőt, ha belépünk egy maláj otthonba - sokszor az üzletekbe sem szabad cipővel bemenni. Ha valamire rámutatsz, használd a hüvelykujjad - az ujjakkal illetlenség mutogatni. Ha megkínálnak valamivel, udvariatlanság nem elfogadni.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
mestska · http://cities.blog.hu 2012.03.24. 17:44:59
Na, az a csücsök az 200 ezer km2 :)
"a világ legnagyobb virága, az élősködő raflézia. Kevesen akarják leszakítani"
28 faja van a rafléziának, és nagyon is vigyáznak rá.
"Malájziának 65 877 kilométernyi közútja van"
Ezt az adatot nem értem egészen, miért nagy szám, a világ számos országának hosszabb a közúthálózata, mint az Egyenlítő. Sőt, sokkal hosszabb.
"A 2. világháború során Kota Baruban szálltak parta a japán seregek."
Kota Bharu
" sokszor az üzletekbe sem szabad cipővel bemenni"
Hát én 20 nap alatt egy ilyet sem láttam , ami persze nem zárja ki, hogy nincs ilyen :)