Dochodo Island Dél-Koreában található: a sziget kifejezetten gazdag növény- és állatvilággal rendelkezik. A belga-dán építész, Julien de Smedt ide álmodott egy olyan projektet, mely fellendítené a turizmust, ugyanakkor nem jelent ökológia veszélyt a szigetre. A környék az ország gazdaságilag legfejletlenebb része, így Dochodo lehetne Dél-Korea ökológiai központja.
Amikor elkészül, valószínűleg ez lesz a világ legmagasabb és legfurcsább alakú állatkertje. A szokatlan geometriai formájú építmény húsz méter magas lesz. A tervezése során arra törekedtek, hogy minden területen megfeleljen a környezetvédelmi elvárásoknak.
Napenergiával fog működni, esővizet és újrahasznosítható energiaforrásokat használnak majd, a hulladékokból trágyát és bio-üzemanyagot készítenek. Az állatkert nem foglalná el a 40 négyzetkilométernyi sziget egészét, egyes területeket mesterséges épületek és emberi beavatkozás nélküli rezervátumként hagynának. A tervek szerint az épületek mindössze Dochodo 8%-t fednék le, az összes többi terület a természeté maradna.
Az épület belseje lenne a fogadó- és kiszolgálótér, ugyanakkor ide is fákat és zöld növényeket telepítenének. A szigeten nem hoznának létre autóutakat, az ide látogatók napenergiával működő tömegközlekedési eszközöket vehetnének igénybe, a szigetre pedig gyaloghídon juthatnának el. Az állatkertet három zónára osztanák, így a látogatók tere elkülönülne például a kutatók területétől is.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.