Barbados népszerű turista célpont, a Karib-szigetvilág legkeletibb tagja és a leginkább angol kulturális befolyás alatt álló. Ez tükröződik a szigetlakók krikett iránti szeretetében, az anglikán templomokon, a tiszta kerteken és a szombati lóversenyeken is. De az őslakos bajanok kultúrája sem tűnt el, a rum és a nyugat-indiai szigetvilág konyhája keveredik itt az angol infrastruktúrával, egy egyedülálló egzotikus keveréket hozva létre.
A szélcsendes nyugati odalon nagyszerű fürdőhelyek, pazar luxusszállodák várják a vendégeket, a keleti oldalon a vadregényes sziklás part, félszigetekkel határolt mesebeli szépségű öblökből indulhatnak el a szörfösök, vitorlázók, hogy megküzdjenek a hullámokkal, a széllel. S míg a tengerparti részeken virágzik a turimus, a sziget belsejében csendes vidék, apró falvak bűvölik el a látogatókat.
Barbados fővárosa, Bridgetown a Carlisle-öbölben, a sziget egyetlen természetes kikötőjében fekszik. Ez a város Barbados fő kereskedelmi és üzleti központja. A sziget kétszázötvenezer főnyi lakosságának csaknem fele itt él. A nyüzsgő városban békésen megférnek egymás mellett a kereskedelmi célokat szolgáló épületek és a gyarmatosítás korabeli műemlékek, valamint a tipikus helyi lakónegyedek is. A város megtekintésére szánt idő nem kell, hogy sok legyen; csak néhány nevezetesség található itt. Arculata érdekes keveréke a modern és gyarmati építészetnek, a főbb utcákon a brit monumentalista építészet öröksége látható, míg a mellékutak lakónegyedekbe vezetnek, sok-sok rumot árusító bolttal szegélyezve. A brit építészet emlékei közül kiemelkedik a Parlament épülete, valamint az anglikán katedrális. A város legmeglepőbb épülete a 19. századi zsinagóga, melynek első elődjét az 1600-as években emelték, amikor is 300 zsidó lakosa volt a szigetnek. A kültéri látványosságok közül kiemelhető a Careenage, egy újszerű, az óváros szívébe benyúló öböl, tele hajókkal és a Queen's Park. A haditechnika rajongói keressék fel a helyőrség épületét, mely a 17. században szolgált az angolok támaszpontjául, erődjéül. Jelenleg múzeum, ahol többek között számos régi ágyú tekinthető meg. A sziget történelme iránt érdeklődőknek jóprogram lehet a Barbados Múzeum. A városnézés után a legjobb kikapcsolódás a Baxter út, hol a helyi konyha és rumkészítés remekműveiből válogathatunk.
A központtól nagyjából másfél kilométerre fekvő Garrison Savannah terén egykor a brit hadsereg tartotta díszszemléit, késôbb ezt a területet lóversenypályává alakították, zöld gyepét közel kétszáz esztendős épületek, s két régi erőd romjai veszik körül.
A sziget legrégebbi városa Holetown. Az 1620-as években alapították, de ezt modern épületeiről elsőre nem állapíthatjuk meg. Jelenleg a sziget turisztikai központja. A város történelméről legtöbbet a St. James templomban tanulhatunk, mely ugyan a 19. században épült, de magában foglalja 17. századi elődje maradványait, köztük a híres harangot, melyen Vilmos király neve olvasható. A Folkstone parkban található egy hajózási múzeum, de a tengerparti park egyben a legnépszerűbb kikapcsolódási hely a városban.Sam Lord kastélya a Long Bay déli partján található és érdekes, sokat vitatott történelemmel rendelkezik. A kastélyt egy bizonyos Lord Sam építette és a legenda szerint lámpásokat akasztott ki, hogy az így tévútra csalt és zátonyra futtatott hajókat kirabolja. Habár nem fér kétség ahhoz, hogy a lord kalóz volt, a történészek vitatják a helyi folklór eme történetét. A lord otthona sokkal inkább egy udvarházra, mint igaza kastélyra emlékeztet, mindazonáltal festmények és antik bútorok szép gyűjteményével rendelkezik. Napjainkban szálloda üzemel benne.
A sziget délnyugati partján elszórva sok kisváros található, itt vannak a sziget szerényebb, olcsóbb szálláshelyei is. Ezen partszakasz is gyönyörű, számtalan remek strandját sokan kedvelik. St. Lawrence 15 km-re délkeletre van a fővárostól és a legéletvidámabb a környék községei közül. Rengeteg szórakozóhely közül lehet válogatni, de népszerű halászhely is. A város partján a Dover strandot ragyogó fehér homokkal áldotta meg a természet. Apálynál, a part mentén nyugat felé sétálva, pár perc után elérjük Worthing, Maxwell és Hastings városait, ahol a fehér homokú part mellett helyi művészek alkotásait tekinthetjük meg. Az igazi karibi hangulat itt érhető utol. Worthing-ben vannak a sziget legszebb strandjai, és a naplemente után sem kell innét messzire menni, mert öt percre van a sziget szórakoztató központja St. Lawrence. A luxushotelek a sziget nyugati oldalán Paynes Bay, Sandy Lane Bay és Holetown nevű helyeken találhatók.
Aki a sziget közepében barangol, az sem marad látnivaló nélkül. A régmúltat idézi a Morgan Lewis cukormalom, egykoron ilyen szélmalmokban őrölték a cukrot, vagy a 17. században épült St. Nicholas Abbey, a sziget legrégebbi, történelmi hangulatú családi kúriája. Berendezési tárgyai a régi ültetvényesek életéről mesélnek. Az Andromeda Gardens botanikus kertjében a karibi térség egyik leggazdagabb őshonos és egzotikus trópusi fa és növénygyűjteménye található. A vízesések, patakok mentén orchideakertek, hibiszkuszok pompáznak. Az Animal Flower Cave föld alatti medencéiben színes tengeri rózsák hajlonganak, a Harrison’s Cave mészkőbarlangjaiban a vízesés partján bizarr sziklaképződmények magasodnak.
A sziget kedvelt célpontja a nagy tengerjáró hajóknak is. Az így érkező utasok számára találták ki az egy napos Barbados-kártyát, mellyel egy napig igénybe vehetik a programban résztvevő egyik szálloda szabadidős szolgáltatásait, és választhatnak 8 különböző városnézés közül is. A napijegy ára függ a kiválasztott szállodától - étkezés nélkül már 35USD/fő áron kapható, míg all inclusive ellátással 130 USD/fő. A szolgáltatásról bővebb információ a BarbadosDayPass.com oldalon található.
További információ Barbadosról ide kattintva elérhető.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.