Ugyan a Legendás állatok és megfigyelésük az 1920-es évek New Yorkjában játszódik, de talán nem meglepő, hogy akárcsak a Harry Potter-filmeket, ezt az előzményt is az Egyesült Királyságban forgatták. A film nagyobbik részét ezúttal is a leavesdeni Warner Bros stúdióban vették fel, de mivel a 20-as évek New Yorkját nehéz napjaink Manhattanjében megtalálni, a külső jelenetekhez Liverpoolba látogatott a stáb.
Feltűnik a filmben a neoklasszikus stílusú St George Hall - a pazar műemlék épületet Liverpool központjában találhatjuk. A 19. századi épület a világörökség része. A keletre néző főhomlokzat jellegzetes korintoszi oszlopsora mögött koncerttermek, rendezvénytermek találhatóak. A nagyobbik koncertterem ékessége a 30 000 darabból álló mozaikpadló. A kisebbik, 480 főt befogadó, gazdagon díszített, kör alapú koncertteremben (korábbi nevén Golden Concert Hall) egykor Charles Dickens tartott felolvasóesteket. Érdemes itt is felpillantani a mennyezetre: a ragyogó csillárt 2 824 kristály díszíti. Az épületnek egyedi hűtő-fűtő rendszere van: forró vízzel töltött csövek és 4, egyenként 3 méter átmérőjű ventillátor segítette a levegő áramlását; a rendszer működését számtalan munkás ellenőrizte és irányította. A St George Hall nevezik a világ első légkondicionált épületének. A koncertek, színházi előadások mellett elegáns fogadások, nagyszabású esküvők helyszíne - na és persze filmforgatásoké.
Így néz ki egy átlagos hétköznapon:
És így a filmben:
Így pedig belülről:
Forrás: Wikipedia
A Martins Bank egykori központja a két világháború között épült. A pazar Art Deco stílusú épületet 1932-ben nyitották meg, tervezője Herbert Rowse. A Martins Bank több dologban is úttörő volt: a mai napig ez az egyetlen bank Nagy-Britanniában, mely nem londoni központtal működött, de különleges az is, hogy ennek a banknak fiókja volt a wimbledoni centerpálya mellett. A Waters Streeten található gyönyörű épület trezorjában őrizték a 2. világháború alatt az ország aranykészletét. A Martins Bankot felvásárolta a Barclay's, a csodás épület néhány filmszerep után pedig jövő év végére, nagyjából 50 millió fontos beruházás után 227 szobás luxusszálloda lesz.
Az amerikai Mágiaügyi Minisztérium, azaz a MACUSA épületét a valóságban Liverpool kikötőjében találjuk. A Cunard Building 1914-17 között épült, 1960-ig volt a hajóstársaság központja. Stílusát az olasz reneszánsz kastélyépítészet és görög stílus is inspirálta. A hatszintes épület (akárcsak az egész liverpooli kikötő) a világörökség része. Különlegessége, hogy rombusz trapéz alapú - az építéskor a kikötőben már álltak a szomszédos házak, így ezekhez igazodva, de a helyet maximálisan kihasználva az épület keleti odala 9 méterrel szélesebb, mint a nyugati.
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kit_Summer 2016.11.23. 08:30:48
Trapéz lesz az a rombusz, nemde?